změnit jazyk cz změnit jazyk sk
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- CZK
Počet položek: 0 0,- CZK
CZK EUR

Cena stříbra roste

Kdo ovládne trh stříbra? Bude to Čína?

Čínští investoři mají, jak se zdá, svůj vlastní plán, jak ovládnout zásoby a světovou produkci stříbra. Ví jak na to, protože již dříve dokázali ovládnout světovou produkci kovů a vzácných zemin.

Za čas, až se jim podaří skoupit potřebné množství stříbra, budou stát na pomyslném vrcholku a budou diktovat cenu stříbra na světových trzích. Tato situace se odráží fyzicky v jejich trezorech, které se denně plní desítkami tisíc uncí stříbra.

Bankovní analýzy očekávají nárůst ceny stříbra. Jedním z hlavních důvodů je očekávaná inflace, která bude způsobena skupováním problematických dluhopisů jižních států eurozony - Itálie,Španělsko, Řecko, Portugalsko. Proto panují všeobecné obavy z budoucnosti a lidi hledají nějakou jistotu, kterou je tradičně investice do drahých kovů. Tak tomu bylo i v historii - zlato a stříbro bylo považováno za trvalou hodnotu.

Ale ne všechny investice do drahých kovů jsou správné. Mnoho stříbrných mincí, cihel a slitků na českém trhu nesplňuje ani zdaleka kritéria investičního stříbra. Jedná se zpravidla o průmyslové stříbro, které není pro investici vhodné.

Často někteří čeští obchodníci hrozí, že bude stříbro vytěženo, aby tak rozhýbali obchod se stříbrem - mluví se dokonce o horizontu 20 - ti let. To je samozřejmě nesmysl, ale na druhé straně je pravda, že musíme překonávat obtížnější těžební podmínky a začít těžit na místo v  tzv. dvojkových zdrojích již v trojkových zdrojích, což představuje dražší těžbu - a proto logicky i cena stříbra roste.

Cena stříbra se odvíjí od obchodovatelnosti na burze, a proto se během dne mění podle nabídky a poptávky. Je velký rozdíl mezi cenou burzovního kontraktu na stříbro a mezi skutečnou cenou stříbra ve fyzické formě. Stříbrné slitky, mince a cihly stojí často více, než je aktuální cena stříbra na burze. Je teda jiná cena,  kterou nám ukazuje graf ceny stříbra a cena, za kterou můžeme koupit stříbrné mince, stříbrné slitky a stříbrné cihly.

Ale jedno je jisté – zlato a stříbro jsou od pradávna kovy určené k uchování hodnoty.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace