změnit jazyk cz změnit jazyk sk
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- CZK
Počet položek: 0 0,- CZK
CZK EUR

Články

Vánoční dárky? Udělejte radost šperkem

Kdo by neměl rád šperky, drobné třpytivé potěšení, které vykouzlí úsměv na tváři každému obdarovanému. Není podstatné, zda si chcete udělat radost sami, nebo kupujete dárek. Třpytivé náušnice, náhrdelníky, jemné prstýnky, náramky, elegantní hodinky. Nákup a výběr šperku je vždy velkou událostí a měl by být co nejpříjemnější.

Švýcarské hodinářství v roce 2014

Poslední roky dokládají, že švýcarský průmysl je v solidní kondici, a byť loňský růst nebyl kdovíjaký, růst to byl. Za první pololetí 2014 dokonce více než tříprocentní, zbytek roku už tak průkazný nebyl, přesto to v závěru roku vyšlo na nárůst exportu o 1,9 %, čili na 22,2 miliardy švýcarských franků.

Svátek sv. Valentýna

Svátek sv. Valentýna

HODINY A KLENOTY 2015

HODINY A KLENOTY 2015

Zase uběhl rok jak voda a čeká nás výstava HODINY A KLENOTY, která se uskuteční v termínu 24. - 26. září 2015 na Výstavišti v Praze – Holešovicích a do jejíž nomenklatury spadají hodinky, hodiny, klenoty, autorské šperky, bižuterie, minerály, obalové materiály, investiční zlato, investiční diamanty, zabezpečení ...):

Hodinky DOXA

Hodinky DOXA

Spojení, které se v roce 1921 stalo oficiálním. DOXA s osmidenní  rezervou chodu byla oficiální časomírou vozů Bugatti. Našli jste je na palubních deskách také značek Peugeot nebo Mercedes. Šlo o zcela přirozené spojení, protože zakladatel společnosti Georges Ducommun byl sám ohromným fandou automobilů a jako jeden z prvních majitelů automobilu v Le Locle měl nejen garáž, ale i vlastní čerpací stanici. Dva světy, automobilů a hodinek, se prolnuly.

Klenotnictví Raiskubová

Klenotnictví Raiskubová

Pokud máte zájem si vybrat v naší prodejně na Masarykově náměstí v Kyjově dárek v podobě stříbrných nebo ocelových prstýnků, náušnic, přívěšků, hodinkek či jiných šperků, budete u nás vždy vítáni.

Hodinky a klenoty 2014

Unikátní hodinky a šperky v hodnotě desítek milionů korun byly k vidění v Průmyslovém paláci na jedinečné a svého druhu jediné výstavě v rámci celé České republiky. Tradiční výstava HODINY A KLENOTY 2014 rozzářila historický Průmyslový palác od 2. - 4. října na Výstavišti v pražských Holešovicích. Letošní ročník výstavy, kterou tradičně pořádá společnost Incheba  Praha, měl jednotné silné téma, a to Legendární hodinky.

Sportovní hodinky

Sportovní hodinky

Šperky LOTUS STYLE

Šperky LOTUS STYLE

POZOR – nově v našem e-shopu!

Šperk, který svede jak všechny ženy, tak i muže ... Pokud jste připraveni na nevšední zážitek, máte svůj vlastní styl a věnujete pozornost každému detailu, tak tento šperk je určen právě pro vás.

Trendy a módní diktát u šperků a hodinek

Móda je svým způsobem jeden velký paradox. Je definovaná jako jakýsi předpis, pravidlo, upřednostňovaný způsob, jak se to či ono dělá, co se nosí a naopak nenosí. Na druhou stranu jsou mantinely módy natolik široké, že se do nich vejde takřka vše, co je aktuální, nové. Protože však nelze vymýšlet stále nové a nové trendy, móda se čas od času vrací, zpravidla s takovým odstupem, aby zejména mladší generace neměla ani tušení, že tady už něco podobného bylo.

Než si řeknou "ano"

Než si řeknou "ano"

Omega na OH Soči

Omega na OH Soči

Partnerství, které trvá již 78 let. 7.února 2014 OMEGA znovu převzala úkoly a povinnosti oficiální olympijské časomíry , a to již po šestadvacáté. A stejně tomu bude i 7. března 2014 na zimních paralympijských hrách.

Svátek sv. Valentýna

Svátek sv. Valentýna

Téměř polovina zadaných Čechů (45%) považuje za nejromantičtější den v roce výročí svého seznámení nebo svatby, poté následuje První máj (10,4%), spojený s líbáním pod rozkvetlým stromem, a až na chvostu (8,7%) je svátek svatého Valentýna.

INHORGENTA Mnichov

41. MEZINÁRODNÍ ODBORNÝ VELETRH ŠPERKŮ, HODINEK A ŽIVOTNÍHO STYLU, 14.-17.2.2014, VÝSTAVIŠTĚ MNICHOV

Hodinky STORM

Hodinky STORM

Londýnská módní značka Storm je známá svými osobitými, moderními hodinkami. Ať už je váš styl dramaticky nekonveční nebo uhlazeně rafinovaný, hodinky Storm podtrhnou vaši individualitu a osobnost.

Korál

Korál

Kdysi se korál pro svou barvu a vzácnost těšil stejnému postavení jako diamanty, smaragdy, safíry a rubíny. Poslední dobou však jeho obliba kolísá, jak si zákazníci začínají uvědomovat potřebu chránit přírodní bohatství Země a volí raději jiný šperkový kámen.

Šperky s tyrkysem

Šperky s tyrkysem

Starobylí Peršané vyváželi tyrkys do celého známého světa po více než 3000 let, a přesto se jim nepodařilo trh nasytit. I dnes je poptávka po tyrkysu tak silná, že se celá průmyslová odvětví zabývají nejen jeho těžbou a zpracováním, ale vyráběním umělých napodobenin a přírodních imitací.

Zirkony

Těžko se chápe, proč vlastně klenotníci zirkon tak přehlížejí. Co do tvrdosti a lomu není o nic horší, než jiné drahé kameny, např. granát nebo turmalín, v jeho prospěch svědčí i mnohé kvality: diamantový lesk, silný dvojlom, atraktivní odstíny a nízká cena.

Perly

Perly

Každá perla se po mnoho let postupně rodí v nitru živé bytosti, proto má unikátní tvar, barvu , lesk a velikost. Patří k nejpoutavějším a nejkrásnějším šperkovým materiálům vůbec. Perly nabízejí nesčetné možnosti designérského pojetí, na rozdíl od jiných drahých kamenů jsou univerzálně použitelné a nepodléhají módám, proto se mezi milovníky klenotnického umění těší nehasnoucí popularitě.

Stříbrné šperky - údržba

Zboží z drahých kovů je velmi náchylné k oxidaci povrchu. Největším nepřítelem těchto výrobků je pot a prach. Kromě toho jsou výrobky z drahých kovů poměrně měkké, snadno se poškrábou, a proto s nimi musíme zacházet velmi opatrně. Nesmíme nikdy zapomínat, že jsou to šperky!

Cena stříbra roste

Police - sluneční brýle odstartovaly slávu

Mnohé z firem začaly oděvní módou, jak šel čas přidaly další módní doplňky a jako bonus se výrobní portfolio rozšířilo o náramkové hodinky a šperky. Značka Police se poněkud vymyká – slávu jí přinesly sluneční brýle.

Jantar a jeho využití

Jantar a jeho využití

Jantar je vlastně zkamenělá pryskyřice velmi starých stromů borovic, které rostly kdysi dávno před 50 miliony let. Může být průhledný a zase jindy neprůsvitný, s typickým pryskyřičným leskem. Často v něm můžeme najít zbytky hmyzu a lišejníků, které se tam zachytily, když byla ještě pryskyřice lepkavá. Objevují se v něm také „liliové listy“- pouhým okem zřetelné bublinky, tvořené uvězněným vzduchem.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace